E4 ZEMİN; ENDÜSTRİYEL VE TİCARİ YER DÖŞEME ÇÖZÜMLERİ

Trafik Çizgi ve Yönlendirme

Temel olarak iki kategoride uygulanan çizgiler;

 • Termoplastik yol çizgi boyası
 • Soğuk yol çizgi boyası
 • Şeklinde asfalt boyası olarak, zeminlerinin özelliklerine göre uygulanır. Şehirler arası yollarda genellikle kullanılan yöntem soğuk yol çizgi boyasıdır. Dayanıklılık ve uzun süre kullanım açısından termoplastik boyalar daha avantajlıdır.

  Kesik kesik yol çizgisi ve karayolunun niteliğine göre uygulanan çizgiler, yol özelliklerine göre seçilen soğuk boya çeşitleriyle belirlenir.

  Soğuk boya çeşitleri hem otoyolun özelliğine göre hem de uygulanacak alanların ölçüsüne göre seçilir. Yan yana iki devamlı yol çizgisi ve otoban çizgileriyle sistematik boyama uyguluyoruz.

  3 farklı şekilde üretilen soğuk boyalar şu şekildedir;

 • Çift kompenatlı soğuk boya
 • Klor kauçuk soğuk boya
 • Akrilik soğuk boya
 • Kesik kesik yol çizgisi ve karayolunun niteliğine göre uygulanan çizgiler, yol özelliklerine göre seçilen soğuk boya çeşitleriyle belirlenir. Sadece yollarda değil park yeri çizgileri ve iç alanlarda da kullanılan boya çeşitleridir. Şehir içi ve şehirler arası otoyollar, havalimanları, organize sanayi bölgelerinde de kullanılır. Özellikle sanayi alanları ve organize sanayi sektöründe iş güvenliği açışından asfalt boyama tekniği olarak kullanılır.

  Yol Çizgisi Uygulama Alanları

  Fabrika içi zemin uygulamaları, spor salonları, park yasağı çizgileri, bordür boyama işleri, kauçuk hız kesici uygulamalar, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, apron ve pist çizgi uygulamalarında iş kalitesi sunuyoruz. Ayrıca trafik levhaları ve araç yaslama stoperleri, aynalar, kolon- köşe uygulamaları ve azami hız sınırı işaret ve çizgileme sistemiyle profesyonel hizmet veriyoruz.